Стоматологія Драганчука Львів

full support

Спеціалізована стоматологія

 

Замовити дзвінок
 • + 38 097 082 00 00
 • + 38 097 082 00 00
  Tellegaram
  Viber
  WhatsApp
показати
Записатися на консультацію
like100
Facebook
Вконтакте
Google+
Instagram
Periskop
article illustration

Флюороз. Що це за монстр?

Флюороз - захворювання зубів, що виникає через надлишок хімічного елементу фтору в організмі.
Кого поражає? Усіх людей, не залежно від віку, хто живе на територіях, з підвищеним вмістом фтору у навколишньому середовищі. В Україні зоною зараження є територія м.Червоноград і прилеглі ділянки.На фото зображено плямиста стадія флюорозу. 

У свою чергу недостаток цього елементу призводить до пришвидшеного ураження зуба карієсом. Як же важливо є тримати баланс!  Карієс зубів.


Зоною небезпеки є вміст фтору у воді 6мг/л і більше. Цікаво, що флюороз виникає лише у постійних зубах, тому, що закладка молочних відбувається в утробі, де плацента стає бар`єром і захищає плід. Такий тип флюорозу, де причиною є вода називається ендемічний. Ендемічний флюороз найчастіше вражає корінні зуби у дітей. Симптоми виникнення: на емалі появляються ерозії, бурі плями, спостерігається крихкість, стирання емалі.

Професійний флюороз виникає через високий вміст фтору в повітрі на підприємствах, де працюють люди. Сполуки даного мікроелемента потрапляють в шлунок, переробляючись в якому, всмоктуються в кров.
Сіль фтористоводневої кислоти відкладається на кістках, зубах. В результаті розчинний кальцій замінюється нерозчинними сполуками фтору та кальцію, які так і називаються — фтористий кальцій.
Серед симптомів професійного флюорозу відсутня плямистість емалі, так як хвороба поширюється в першу чергу на скелет. Тому його ознаками є болі в суглобах і кістках, зниження рухливості.

Стадії захворювання:

 • штрихова
 • плямиста
 • крапчаста
 • ерозивна
 • деструктивна.

І тепер основне - як лікувати?
Варто зазначити, що важливим завданням є профілактика даного захворювання. Найваживіше - це за можливості покидати ендемічні райони. Наступне - введення в раціон вітамінів С, D, глюконату Ca. Звичайно, виключити фторовмісні продукти. Що стосується флюорозу на виробнитствах - необхідна повна автоматизація заводів і добра герметизація робочих процесів.

Залежно від стадії хвороби - клінічне лікування є різним. На початкових етапах буває достатньо відбілення зубів і спеціального насичення емалі фосфором і кальцієм. Якщо стадія вже ерозивна або деструктивна, необхідне відновлення зуба фотополімерним композитним матеріалом.

Читати більше про лікування зубів у нашій клініці і дивитись фото робіт можна за посиланням. Тисни тут!

 

 

tooth

Записатись online