Зубні бактерії та їх вплив на організм людини
У ротовій порожнині є від 10-14 мільярдів бактерій, та налічується близько 700 їх видів. Для кожної людини кількість, вид та різноманітність бактерій є індивідуальною - це, як відбитки наших пальців.
У роті одночасно існують як хороші, так і погані бактерії, проте поганих є більше. В той момент, коли погана бактерія перемагає,- виникає карієс, гінгівіт (запалення ясен), пародонтит, періодонтит, поганий запах з рота та гнійні захворювання у ротовій порожнині, які у свою чергу можуть викликати бактерійний ендокардит та гломерулонефрит, викликати формування тромбів у судинах.
Крім того, ці бактерії впливають на організм в цілому і можуть викликати захворювання інших органів і систем. Зокрема у нальоті на зубах знайдено: Neisseria (збудник сифілісу), Treponema (збудник гонореї), Yersinia (викликає лихоманку, діарею та запалення суглобів). Деякі з цих бактерії знаходять на стінках судин.
У нових дослідженнях в галузі стоматології відкрито зв`язок між захворюваннями ясен та захворюваннями серця. Доведено, що ці групи захворювань викликаються тими самими організмами. Дослідження на мишах показали, що коли помістити в кров бактерії ротової порожнини, то ризик атеросклерозу серця зростає. Серцеві захворювання є однією з основних причин смертності у всьому світі. До останнього часу не вважалось, що ротові бактерії мають прямий вплив на розвиток серцевих захворювань.
Щоб прийти до висновку, що це дійсно так, мишей інфікували чотирма видами бактерій і було виявлено прямий зв`язок саме між бактеріями ротової порожнини та збільшенням рівня холестерину та інфекції в крові.
Проте вчені виявили і хороші бактерії, які знаходяться на язику і відповідають за свіже дихання. Дослідження показали, що бактерії в слині підвищують аромат фруктів та овочів, підвищуючи їх ароматичні та смакові властивості.
У здоровій ротовій порожнині є достатньо хороших бактерій, які боряться з поганими. Тому важливо слідкувати за ротовою порожниною, регулярно чистити зуби, користуватись зубною ниткою та ополіскувачем, харчуватись здоровою їжею та відмовитись від куріння.
Ці прості поради є найбільш ефективними у боротьбі із шкідливими бактеріями.