Космічна стоматологія Львів

full support

Хай прибуде з тобою Сила!

Google review
Замовити дзвінок
  • + 38 097 082 00 ...
  • + 38 097 082 00 00
    Tellegaram
    Viber
    WhatsApp
показати
Записатися на консультацію
like100
Facebook
Вконтакте
Google+
Instagram
Periskop

Пародонтит і пародонтоз - одне те ж саме чи ні?

Ці поняття об`єднуються спільним терміном пародонт (лат. para - навколо, грец. odus - зуб). Отже парадонт - це все, що оточує зуб та утримує його у щелепі. Сюди входять: ясна, перідонтальна зв`язка, цемент кореня, альвелярна кістка.

Пародонтит - це запальне захворювання тканин пародонту, яке супроводжється атрофією кістки та утворенням пародонтальних кишень. У цих кісткових кишенях створюються ідеальні умови для життєдіяльності хвороботворних бактерій, які у свою чергу підтримують та сприяють прогресуванню запалення і викликають пародонтит.

Однією з перших ознак пародонтиту є кровоточивість ясен, якій, зазвичай, не приділяють належної уваги. При подальшому розвиткухвороби, ясна набувають темно-червоного забарвлення, з`являються перідичні гнійні виділення, неприємний запах та рухомість зубів. Між зубами утворюються щілини і на вигляд зуби стають довшими. Основними "винуватцями" цих процесів є зубний наліт, камінь та бактерії. Отже, пародонтит - це запалення всіх прилеглих до зуба тканин

Пародонтоз - це ураження кісткової тканини навколо зуба, яке супровджується її зменшенням, без жодних ознак запалення. Ясна звичного кольору, не кровоточать, рухомість зубів відсутня - це пародонтоз. Спостерігається оголення коренів, яке може викликати підвищену чутливість зубів та легке ниття. Захворювання носить спадковий характер, частота захворюваності 2-5%.

Рецесія ясен - це зниження висоти рівня ясен, зумовлене неправильним чищенням зубів, неправильним положенням зубів чи не коректним ортодонтичним лікуванням. Рецесія ясен - це не захворювання як таке, проте не слід цим нехтувати. Адже оголення кореня викликає підвищену чутливість зуба та порушує естетику.

tooth

Записатись online