Зуби мудрості (вісімки) - останні жувальні зуби на верхній і нижній щелепі. Видалити чи зберегти - вирішувати тобі :D
Видалено 870 зубів мудрості
Зуби мудрості (вісімки)
У людини впродовж життя є дві пари зубів:
- молочні - їх 20, мають будову таку, як у постійних (коронка, корінь і нерв, тому і болять у дітей). Під впливом тиску постійних зубів корені у молочних зубах розсмоктуються і вони з часом випадають.
- постійні - їх 32, перший постійний зуб прорізається у 6 років, а останній 8-ий, може прорізатись у 20-25років, прорізатись все життя, або взагалі не прорізатись.
Зуби рахуються від середини симетрично, тому 8-их зубів мудрості у нас має бути чотири: два верхніх та два нижніх зуби. В силу еволюції у деяких теперішніх дітей зачатки 8-их зубів вже відсутні.
Чому виникла потреба видаляти зуби мудрості?
Перші люди були м`ясоїдні і харчувались твердою необробленою їжею. Щелепи постійно зазнавали значних навантажень, тому і розвивались, а були не тільки 8-мі, а й 9-ті зуби. Зараз уся їжа термічо оброблена та м`яка і не потрібно витрачати значних зусиль для пережовування. Як наслідок- щелепа не розвивається і місця на 8-мі зуби, які прорізаються найпізніше, не вистачає.
Вирвати зуб мудрості потрібно:
- якщо зуб став джерелом гострої чи хронічної інфекції (припухлість щоки, біль при ковтанні, обмежене відкривання рота, підвищення температури тіла);
- коли зуб мудрості є причиною нерівних зубів чи поганого прикусу.
Якщо зуб мудрості Вас не турбує, то з ним можна прожити до глибокої старості.
Зуб мудрості не є таким страшним, як його малюють, і видалити його можна швидко, якісно і головне без болю завдяки комп`ютерній анестезії.
Пам`ятайте: видалення зуба, а передусі мати пове видалення зуба - це операція. Тому операція атипового видалення зуба часто супроводжується:
- набряком м`яких тканин щоки в ділянці операції (інколи доволі значним!). Набряк перші 2-3 дні збільшується, а потім на 4-5 день опускається вниз по щоці та зникає
- біль - чим більш травматична операція, тим сильніший. Якщо біль не зникає за 2-3 дні обов`язково зверніться до лікаря
- обмежене та утруднене відкривання рота (їжа повинна бути рідкою і м`якою, чи перетертою на блендері)
- болісне ковтання на стороні операції
- підвищення температури тіла, інколи буває 38 і вище у перший день після операції.
Коли ж мало місце атипове видалення зуба, то прочитайте цих кілька важливих порад:
- якщо Вам призначено антибіотики - чітко дотримуйтесь інструкцій
- у день операції прикладайте лід на 15 хвилин до щоки у місці операції почергово з перервою на 15 хвилин. Це дозволить зменшити післяопераційний набряк
- після операції видалення зуба мудрості, старайтесь потрохи розкривати рот. Якщо будете лінуватись, то можливе виникнення тризму м`язів - стійке обмежене відкривання рота.
Варіанти видалення зуба мудрості (8 зуба):
1. Якщо зуб прорізаний і корені зрощені - видаляється цілком
2. Якщо зуб прорізаний і корені ростуть по окремо - в такому разі від`єднується коронка зуба і роз`єднуються корені
3. Зуб прорізаний частково - розріз десни і далі варіант 1 або 2.
4. Зуб не прорізаний (в роті не видно) - розріз десни, звільнення зуба від прилеглої кістки ультразвуком і варіант 1 або 2.
Особливості: у всіх випадках потрібно 3д комп`ютерна томографія, щоб врахувати близькість нижньощелепного нерва (нижні 8-ки) та верхньощелепної пазухи (верхні 8-ки)