ua ru

Причини пародонтиту

Основним і ключовим фактором розвитку пародонтиту є наліт та зубний камінь, які на початках викликають запалення ясен - гінгівіт

Слідкуєш аби як за зубами, стоматолога відвідуєш, коли припече, а гігієну взагалі жодного разу не робив? Не треба так! Ти ризикуєш заробити не лише цілу купу стоматологічних захворювань, а й втратити зуби, адже недостатня гігієна ротової порожнини - головна причина пародонттиту.

Зубний наліт та камінь формуються на твоїх зубах та створюють особливо сприятливе середовище для розвитку шкідливих бактерій. Саме вони провокують пародонтит, і чим довше наліт і камінь знаходяться на, зубах тим загрозливіша стає ситуація.

Помітив, що ясна набрякли, почервоніли, та почали кровоточити? Поквапся записатись на прийом в Космічну стоматологію Драганчука - це гінгівіт, запалення ясен. Захворювання неприємне, але якщо дбати про гігієну ротової порожнини та своєчасно відвідувати стоматолога, його легко вилікувати.

Що спричиняє пародонтит?

Як ми вже казали раніше, якщо в тебе виник пародонтит, причина криється в недостатній гігієні порожнини рота. Бактерії з зубного нальоту та каменю, провокують виникнення гінгівіту, який сам по собі хоч і не викликає руйнування кістки, але за відсутності лікування переходить в пародонтит. Каменю стає все більше, токсини що виробляються хвороботворними бактеріями руйнують м’які тканини та кістку, утворюються пародонтальні кишені, корені зубів оголюються та виникає ризик втрати зубів.

Знаємо, звучить апокаліптично, але ми поруч. Команда Космічної стоматології Драганчука завжди готова прийти на допомогу та врятувати всесвіт і твої зуби.

Причини розвитку пародонтиту

В перелік причин розвитку пародонтиту, потрапляють й місцеві причини:

  • Пошкодження ясен. Зазвичай фізичне їх травмування чи пошкодження через неправильно встановлений протез.
  • Проведення недостатньої гігієни рота, що провокує виникнення інфекції.
  • Локальне погіршення циркуляції крові. Дуже часто виникає через куріння або захворювання судин.
  • Розвиток запальних процесів в порожнинах між яснами та кістковою тканиною.

Ігнорування своєчасного лікування

Ми впевнені, що ти не затягуватимеш з візитом до стоматолога при перших ознаках гінгівіту, але давай розповімо, що може трапитись, якщо ти ними злегковажиш.

Головна загроза, яку несе в собі пародонтит - повна адентія, чи, говорячи людською мовою, втрата всіх зубів. Але сама інфекція, що провокує пародонтит, небезпечна не лише для зубо-щелепного апарату, а й для всього організму в цілому. Хвороботворні бактерії легко потрапляють в кров та можуть викликати запалення внутрішніх органів, головного мозку, провокувати виникнення хвороб серцево-судинної системи, ЛОР-органів та багатьох інших неприємностей.

Як виглядає ускладнення: симптоми

Уявімо на хвилинку, що ти пропустив момент, коли гігнгівіт переріс у пародонтит, причини виникнення якого ми описували раніше. Ми, звісно, впевнені, що такого не трапиться, але всяке буває, тож далі трохи інформації про симптоми ускладнень пародонтиту.

Початок розвитку запалення пародонту - гостра фаза хвороби, і якщо її ігнорувати протягом тривалого часу починаються хронічний перебіг.

Симптоми ускладнень:

  • Набряк та кровоточивість ясен, поява хворобливих та больових відчуттів.
  • М’які тканини ясен втрачають свою пружність, стають пухкими та виглядають дуже хворими.
  • Втрата м'якою тканиною пружності: вона стає більш пухкою і має дуже хворий зовнішній вигляд.
  • Утворення пародонтальної кишені - порожнини, що стає ще одним джерелом хвороботворних бактерій, кровоточивості та неприємного запаху.
  • Відшарування пародонту та оголення нижньої частини зуба.
  • Сильний дискомфорт при прийомі гарячої чи холодної їжі, реакція на різкі смакові якості.

Що спричиняє пародонтит?

Основним і ключовим фактором розвитку пародонтиту є наліт та зубний камінь, які на початках викликають запалення ясен - гінгівіт.

До чого може призвести ігнорування своєчасного лікування пародонтиту?

Головна загроза, яку несе в собі пародонтит - повна адентія, чи, говорячи людською мовою, втрата всіх зубів. Але сама інфекція, що провокує пародонтит, небезпечна не лише для зубо-щелепного апарату, а й для всього організму в цілому.

Що робити коли я вже маю ознаки пародонтиту?

Команда Космічної стоматології Драганчука завжди готова прийти на допомогу та врятувати всесвіт і твої зуби. Тож звертайтесь до нас і ми вирішимо це питання.

Автор: Олександр Драганчук

детально про автора

ufo

Наші адміністратори дадуть відповідь на будь-яке Ваше запитання щодо послуги

Сертифікати

certificate
certificate
certificate
certificate
certificate
certificate
certificate

Спеціалісти:

Олександр Драганчук
Олександр Драганчук
Капітан хірург ортопед
Лілія Шпеник
Лілія Шпеник
Помічник керівника
Софія Козуля
Софія Козуля
Стоматолог-ендодонтист
Аня
Аня
Стоматолог-ортодонт
Юля Дністрянська
Юля Дністрянська
Гігієніст-пародонтолог
Наталія Тілесницька
Наталія Тілесницька
Асистент

Вартість послуг:

Ціни на усі послуги
Космічна стоматологія NOVA

Україна 79017,
м. Львів вул. Тарнавського 109

Транспорт №15, 24, 37, 43, 44, 46,160

Тролейбус №11,25

Понеділок - Субота

08:30 - 20:30

marker Проїхати до нас
Онлайн запис

Запишись самостійно у нашу космічну стоматологію на зручний тобі день та годину