ua ru

Протипоказання до імплантації зубів

Імплантація зубів доступна кожному незалежно від віку та соціального статусу

Отже, цей день настав, ти ретельно вивчив інформацію й готовий до імплантації зубів. І ти звісно знаєш, що як і будь-яке хірургічне втручання, навіть таке не складне, як вживлення імпланта, має свої протипокази. Давай ми детальніше розповімо про основні протипоказання до імплантації зубів від яких залежить можливість та успіх виконання такої процедури.

Типи протипоказань до імплантації зубів

Заведено виділяти два типи протипоказань: абсолютні та відносні. Якщо перший тип цілком виключає можливість імплантації, то відносні протипоказання мають тимчасовий характер, і провести процедуру можна буде після того, як їх буде усунуто чи після проведення лікування.

Окремо кожен тип протипоказань можна поділити на загальні та місцеві. Як ти вже зрозумів з назви, місцеві - стосуються захворювань ротової порожнини, тоді як загальні - організму в цілому.

Абсолютні і відносні протипоказання

До абсолютних протипоказань належить цілий ряд захворювань та станів, що тією чи іншою мірою стосуються й інших хірургічних втручань:

 • захворювання крові та порушення кровотворної функції (лейкози, гемолітичні анемії, таласемія);
 • хронічні соматичні захворювання організму (цукровий діабет, ревматична хвороба, туберкульоз);
 • патології ендокринної системи (важкі форми захворювань щитоподібної залози, патології надниркових залоз чи гіпофіза);
 • серйозні патології кісткової системи, що унеможливлюють нормальну регенерацію створюють непереборні перешкоди для нормальної регенерації кісткової тканини (остеопороз, остеонекроз);
 • важкі форми захворювань серцево-судинної системи;
 • патології центральної та периферичної нервової системи (психози, неврози, шизофренія);
 • системні захворювання сполучної тканини з проявом у щелепно-лицьовій області;
 • захворювання слизової оболонки порожнини рота;
 • СНІД та деякі венеричні захворювання;
 • злоякісні пухлини;
 • клінічна непереносимість металів;

Інший тип - відносні протипоказання, імплантацію зубів можна проводити після їх усунення або з урахуванням можливих ускладнень. До них належать:

 • остеопороз;
 • низький вміст естрогену у жінок;
 • доброякісні новоутворення;
 • гострі та хронічні інфекційні хвороби;
 • шкідливі звички (зловживання алкоголем та курінням, наркоманія);
 • вік до 18 років;
 • вагітність та лактація;
 • стан після опромінення (мінімум протягом року);

Якщо тобі необхідна імплантація зубів, протипоказання відносного характеру не виключають можливості її проведення, а лише відтерміновують на період лікування чи усунення.

Вікові обмеження для імплантації

Якщо тобі ще немає 18-ти років, імплантацію доведеться відкласти, адже поки не закінчився ріст кісток проводити її не варто. Але не переживай, в Космічній стоматології Драганчука ми підберемо тобі потрібну конструкцію, яка замінить відсутній зуб або й кілька.

Імплантація при пародонтиті

Ще один ворог здорової посмішки - пародонтит. Запалення пародонту, тканин, які утримують зуби, призводить не лише до больових кровоточивості ясен та розхитуванню зубів, а й ускладнює проведення імплантації.

Але не все так погано: завдяки космічним технологіям та позаземному досвіду нашої команди, проведення імплантації при пародонтиті можливе(виключення становить гостра фаза - через високий ризик відторгнення імпланту). Однак пам’ятай: пародонтит потребує невідкладного лікування і чим раніше ти звернешся до Космічної стоматології Драганчука, тим швидше наші позаземні помічники зможуть взятись за роботу.

Вірусні захворювання і гайморит

Ще одне тимчасове протипоказання - вірусні хвороби та гайморит. За наявності запальних процесів в організмі, ослабленій гайморовій пазусі, гаймориті чи навіть звичайному нежитю - є великий ризик відторгнення імплантів, а при імплантації на верхній щелепі - є ризик його проникнення у гайморову пазуху. Тому, щоб встановити зубні імпланти, протипоказання навіть такого тимчасового характеру слід обов’язково усунути.

Чому імплантацію не проводять при вагітності

Якщо ти майбутня матуся, ми попросимо треба трішки зачекати з імплантацією зубів. Бо хоч процедура доволі безпечна, все ж вона має певні загрози для тебе і малюка:

 1. Для знеболення застосовуються анестетики, які не входять до списку дозволених препаратів;
 2. Висока ймовірність розвитку запальних процесів;
 3. Можливе виникнення алергій;
 4. Успішна остеоінтеграція потребує кальцію, який дуже потрібен і для нормального розвитку плода;
 5. Послаблений імунітет;
 6. Психологічні аспекти: тривожність та стрес;

Наслідки імплантації зубів при наявності протипоказань

Забігаючи наперед - наслідків не буде. Команда Космічної стоматології Драганчука не проводитиме експериментів над твоїм здоров’ям та гаманцем і за наявності протипоказань - ми відмовимо тебе від проведення імплантації.

Ми не нехтуємо протипоказаннями, бо це може призвести не лише до відторгнення імпланту, але й спричинити загострення наявних у тебе захворювань.


Які є протипоказання до імплантації зубів?

Заведено виділяти два типи протипоказань: абсолютні та відносні. Якщо перший тип цілком виключає можливість імплантації, то відносні протипоказання мають тимчасовий характер, і провести процедуру можна буде після того, як їх буде усунуто чи після проведення лікування.

Чому імплантацію не проводять при вагітності?

Якщо ти майбутня матуся, ми попросимо треба трішки почекати з імплантацією зубів. Бо хоч процедура доволі безпечна, все ж вона має певні загрози для тебе і малюка.

Які наслідки імплантації зубів при наявності протипоказань?

Забігаючи наперед - наслідків не буде. Команда Космічної стоматології Драганчука не проводитиме експериментів над твоїм здоров’ям та гаманцем і за наявності протипоказань - ми відмовимо тебе від проведення імплантації. Ми не нехтуємо протипоказаннями, бо це може призвести не лише до відторгнення імпланту, але й спричинити загострення наявних у тебе захворювань.

Автор: Олександр Драганчук

детально про автора

Сертифікати

certificate
certificate
certificate
certificate
certificate
certificate
certificate

Спеціалісти:

Олександр Драганчук
Олександр Драганчук
Капітан хірург ортопед
Лілія Шпеник
Лілія Шпеник
Помічник керівника
Софія Козуля
Софія Козуля
Стоматолог-ендодонтист
Аня
Аня
Стоматолог-ортодонт
Юля Дністрянська
Юля Дністрянська
Гігієніст-пародонтолог
Наталія Тілесницька
Наталія Тілесницька
Асистент

Вартість послуг:

Ціни на усі послуги
Космічна стоматологія NOVA

Україна 79017,
м. Львів вул. Тарнавського 109

Транспорт №15, 24, 37, 43, 44, 46,160

Тролейбус №11,25

Понеділок - Субота

08:30 - 20:30

marker Проїхати до нас
Онлайн запис

Запишись самостійно у нашу космічну стоматологію на зручний тобі день та годину