ua ru

Питання - відповідь - Видалення зуба мудрості: рвати чи не рвати?

article

Блок самих популярних запитань по зубах мудрості.

Отже почали:

 1. У всіх є зуби мудрості? - Ні, кількість людей у яких немає зубів мудрості зростає з кожним роком.
 2. Завжди треба видаляти зуб мудрості? - Ні, якщо зуб займає положення у роті як всі решта зубів то функцію свою він теж виконує і так само потрібний
 3. Коли потрібно видаляти зуб мудрості? - Зуб став джерелом гострої чи хронічної інфекції десни (перекоронарит) - проявляється так: припухлість щоки, біль при ковтанні, обмежене відкривання рота, підвищення температури тіла;
  коли зуб мудрості є причиною нерівних зубів чи поганого прикусу;
  глибокий карієс, запалення нерва - складна анатомія кореневих каналів, глибоке далеке розташування зуба не дадуть можливість пролікувати такий зуб із гарантією
 4. Коли ростуть зуби восьмі зуби?-  у 14-27 років
 5. Коли краще видаляти зуби мудрості? - у молодому віці 14-18 років, так як корені не сформовані і легше такий зуб видалиться
 6. Зуб мудрості як росте? - Ознаки росту зуба мудрості: біль в ділянці кута щелепи в проекції зуба, болюче ковтання на цій стороні, утруднене відкривання рота, підвищення загальної температури. Біль може віддавати у вухо, скроню, шию, язик. Місцево почервоніння і набряк десни, можливі гнійні виділенняі і неприємний запах. Щоб знати чи зуб зможе виросте необхідна 3Д комп`ютерна томографія. ВАЖЛИВО: ЗВЕРНІТЬСЯ ДО ЛІКАРЯ. Ускладненням прорізування зуба є абсцес і флегмона. Ці ускладнення можуть загрожувати твоєму життю.
 7. Скільки часу росте зуб мудрості? - ріст зуба мудрості припиняється в 25-27 років, ниюча біль при прорізуванні може тривати до двох місяців. Про завершення прорізування зуба мудрості свідчить повне формування верхівок коренів зуба
 8. Видалити зуб мудрості ціна? - від 2 333 грн. до 6 059 грн.
 9. Що робити коли болить зуб мудрості, прорізається зуб мудрості і дуже болить - прийняти протизапальний препарат: німесил, кетанов, ібобруфен, содово соляні полоскання (1 чайної ложки соди + 1/2 чайної ложки солі на 200 мл. теплої кип`яченої води, полоскати 5-7 р/д.), не гріти і не спати на цій стороні. Звернутись до лікаря.
 10. Чи потрібно видаляти зуби мудрості? - Ні, зуб мудрості звичайний зуб. УВАГА! Він має вирости і бути у зубному ряді так щоб ти міг ним жувати, лише тоді з нього є користь :D
 11. Як росте зуб мудрості? - не просто. Основна причина над зубом є кістка, достньо тверда і зубу не просто пробитись крізь неї. А так як він прорізається у місці де не було молочного зуба йому  може не вистачити місця і тоді він викривлює інші зуби або росте в бік.
 12. Наслідки прорізування зубів? - зміщення передньої групи зубів верхньої і нижньої щелеп, запалення ясен наколо 8-го зуба, карієс між 8-7 зубами по причині поганої гігієни.
 13. Вирвали зуб мудрості чим полоскати? полоскання: стоматидин, гівалекс, ротокан. Більш ефективні засоюи: тебодонт, курасепт. Полоскання портрібно проводити 5-7 р/д, НЕ ІНТЕНСИВНО щоб не виполокатип кров`яний згусток, потримати в роті 1 хв.
 14. Скільки є зубів мудрості? Зубів мудрості в 90% процентах є чотири: по два з кожної сторони. Рідко буває три, два, або взагалі не має. Бувають ще додаткові 9-ті зуби мудрості.
 15. Що робити коли ріжеться - росте зуб мудрості? Рекомендації: 1. полоскання 1 чайної ложки соди + 1/2 чайної ложки солі на 200 мл. теплої кип`яченої води, полоскати 5-7 разів на день. 2. Протизапальне: німесил 1 пакетик 2рази на день 3. Комп`ютерна 3D томографія щоб побачити як прорізається зуб і що робити далі: видаляти капюшон (десна над зубом) над зубом, щоб допомогти йому вирости чи видаляти и зуб.
 16. Як довго буде заживати ранка після видалення зуба? - Місце видаленого зуба заживає первинно за 7 днів, кінцево за 21 день, так щоб не було сліда видаленого зуба 42 дні, нова кістка через 112 днів.
 17. Які методи є видалення зуба мудрості? - Усе залежитиь від розташування зуба: 1. Зуб мудрості є у зубному ряді, тоді видаляється як звичний зуб. 2. Вісімка частково прорізана - маленький надріз десни і далі звичне видалення. 3. Зуб під десною повністю: а) верхня вісімка розріз - розхитування - видалення - ушиття рани б) нижня розріз - кістка яка покриває зуб забирається ультразвуком - зуб роз`єднується на фрагменти - видалення фрагментів - ушиття рани
 18. Чому не виросли зуби мудрості? - Не вистачило місця, ось основна причина. Зуб мудрості це останній кутній зуб на верхній та нижній щелепах. Прорізається зуби мудрості останні і в у наслідок того що, людські щелепи в силу еволюції зменшились у розмірах, на 8-ий не вистачає місця.
 19. Що робить зуб коли не має місця як вирости? - Росте в щоку, росте в сусідній зуб, росте в щелепу.
 20. Ознаки росту зуба мудрості? - Ріст зуба: ниюча тривала біль щелепи, біль при ковтанні, утруденене відкривання рота, збільшення лімфатичних лімфовузлів, підвищення температури тіла, набряк ясен, загальна слабкість.
  Ріст зуба мудрості можна спутати із фарингітом (запалення горла), отитом (біль у вусі), інфарктом міокарду (ураження серцевого м`яза спричинено порушенням його кровопостачання), невралгією трійчастого нерва, пульпітом (запалення нерва) іншого зуба.
 21. Для чого видаляти зуб мудрості? - Зуб мудрості це 8 - ий по рахунку зуб на верхній і нижній щелепах. Видаляти його просто так не потрібно :D
 22. Чи можна рвати зуб мудрості під час вагітності? - Так, для цього підходять наступні дати вагітності: 7-11 тиждень, 25-30 тиждень, 33-38 тиждень
 23. Болить зуб, народні методи? - Покласти таблетку анальгіну на зуб, полоскати розчином сода сіль, прикласти кусочок сала до зуба.
 24. Понижена температура про рості зуба мудрості? - низький імунітет.
 25. Чи болить видаляти зуб мудрості? - залежить в кого видаляти. У нас ні :D
 26. Набряк після видалення зуба? - це нормально протягом перших 2-3 днів, з 4 дня має почати зменшуватись.
 27. Що робити коли не може прорізатись зуб мудрості?- зробити 3Д комп`ютерну томографію і прийти на консультацію до лікаря
 28. Які ускладнення після видалення зуба мудрості? - Ускладнення можливі наступні: альвеоліт (суха лунка - випав кров`яний згусток, потрібно поставити ліки щоб не боліло), пошкодження, вивих сусіднього зуба, травмування язика і щоки, пошкодження нерва, пошкодження верхньощелепової пазухи, вивих щелеп, перелом щелепи, флегмона лиця.
 29. Чим полоскати після видалення зуба мудрості? - Курасепт 220 (10 днів), Курасепт 215 (14 днів), Тебодонт (не обмежено). Аптечні засоби: Гівалекс, Стоматидин, Ротокан. Тривалість 1 хвилина, періодичність 5-7 разів на день або після кожного прийому їжі.
 30. Скільки часу прикладати лід після видалення зуба мудрості? - Лід прикладається на 5-10 хв з перервою 30 хв у денний час. Лід прикладати у перші дві доби після видалення.
 31. Видалення зуба мудрості ціна Львів? - переходь у розділ із цінами
 32. Після видалення зуба мудрості болить вухо, голова, щелепа? - Випав кров`яний згусток. Потрібно промити лунку зуба, вимити залишки їжі і поставити ліки.
 33. Що чекати після видалення зуба мудрості? - Можливий набряк, біль, підвищення температури тіла, утруднене відкривання рота, біль при ковтанні, оніміння нижньої губи
 34. Чи можна курити як видалять зуб? - Рекомендовано не курити дві години після видалення
 35. Болить рана після видалення зуба? - у перші 4- 5 днів можливий біль це норма. Якщо біль не проходить звенутись до лікаря, промити лунку, поставити ліки.
 36. Після видалення зуба болить сусідній зуб? - 1. Це може віддавати біль від місця видаленого зуба. 2. Сусідній зуб можу бути пошкоджений або підвивихнутий. 
 37. Скільки має текти кров після видалення зуба? - в нормі кров зупиняється за 10-15 хв. У першу добу після видалення кров може виділятись у незначній кількості. Якщо ж кров у роті набирається швидко, тоді це кровотеча і необхідно звернутись до лікаря.
 38. Скільки часу болить після вилалення 6 зуба? - Чим акуратніше видалено зуб тим менше болі. У більшості випадків перші 3-5 днів.
 39. Чи можна вирвати відразу 4 зуба мудрості?  - так, можна чотири, можна по два з кожної сторони, можна по одному. 
 40. Зуб мудрості болить духовне значення?  - Відповідає за предків
 41. Гіркота в роті після видалення зуба?  - 1. Смак ліків які поставив лікар 2. Дисбактеріоз від прийому антибіотиків 3. Реакція шлунку на обезболюючі
 42. Що робити якщо вимився кров`яний згусток після видалення зуба?  - Звернутись до лікаря, поставити ліки у лунку
 43. Ущільнення на яснах після видалення зуба?  - Рубець (фрагмент сполучної тканини на місці розрізу або рани)
 44. Чому у деяких немає зубів мудрості?  - еволюція
 45. Чи може від зуба мудрості запалитися лімфовузол?  - так, зверніться до лікаря. Лімфовузол може нагноїтись і перейти в аденоабсцес.
 46. Рвати чи лікувати зуби мудрості? - Якщо так стоїть питання - відповідь рвати, в 99% правильне рішення. Лікування зуба лише відтермінує видалення.
 47. Скільки днів заживає рана після видалення зуба мудрості? - Первинно рана зживає за 7 днів, кінцево через 21 день, так щоб не було сліду 42 дні. Кістка відновлюється через 6 місяців
 48. Видалення зуба ультразвуком, видалення п`єзотомом що це? - Ультрузвукові інструменти дозволяють максимально делікатно звільнити зуб від прилеглої кістки, особливо це важливо коли зуб повністю закритий в кістці.
 49. Видалення зуба мудрості - вісімки під час вагітності, коли можна? - видалення зуба це перш за все стрес для організму матері, так і для організму дитини. Тому якщо є можливість уникнути видалення то краще зробити це після народження дитини. Коли ж іншоговиходу немає - тоді оптимальними термінами є 7-11, 25-30, 33-38 тижні.
 50. Чи варто видаляти чотири зуба мудрості одразу? - можу відповісти лише після консультації :D
 51. Відновлення після видалення зуба мудрості? - в переважній більшості випадків відновлення після видалення зуба мудрості триває 5- 7 днів. Найбільш виражені 2-3 дні, коли максимально можуть проявлятись біль, набряк чи температура. Рана первинно заживає через 7 днів, кінцево через 21 день, так щоб не було сліду через шість тижнів. Кістка у місці видалення відновлюється через через 4 - 6 місяців.
 52. Які є ускладнення після видалення зубів мудрості?травмування ниньощелепного нерва, перелом щелепи, створення з`єднання з верхньощелеповопазухою, альвеоліт.
 53. Відновлення після зуба мудрості? - легке видалення - одразу можна найти на роботу, середнє 5 днів, складне 10 днів.
 54. Зуб мудрості зняти біль: нурофен, німесил, кетолонг, дексалгін содово-соляні полоскання, холод, піти до лікаря.
 55. Де знаходяться зуби мудрості? - зуби мудрості це треті великі кутні зуби на верхній і нижній щелепах
 56. Який корінь у зуба мудрості? - варіанти: один зрощений, два, три чотири корені. Зазвичай корені вигнуті і буває що корені на верхівках тоненькі.
 57. Що робити коли із зуба мудрості тече гній? - полоскання сода сіль, антибіотик і бігом до лікаря.
 58. Зуб мудрості росте у щоку? - такий ріст спричинить травмування щоки, викличе запалення щоки і це може призвести гнійних процесів обличчя.
 59. Видалення лежачого зуба мудрості? - ультразвуком + роз`єднання по фрагментам. Чим акуратніше видалити тим швидше загоєння після видалення.
 60. Чи обов`язково видаляти зуби мудрості? - NO:D
 61. Альвеоліт (суха лунка) - найчастіше ускладнення після видалення зуба. Прояви: ниюча, пульсуюча біль, що віддає у сусідні зуби, щелепу, вухо, скроню. Характерно, що біль посилюється ввечері та вночі. Обезболюючі допомагають на 3-4 год і часто не знімають біль повністю.  Відмічається неприємний запах і присмак у роті. Температура 37.1-37.5 В місці видаленого зуба дирочка по бокам якої сіра плівка.
 62. Лікування альвеоліту - промити розчином антисептика, забрати залишки їжі, ліки у лунку. Важливо, що процедуру промивань та ліків потрібно провести 2-3 рази. 

2017-01-01 14:29:24

переглядів: 10

Автор: Олександр Драганчук

детально про автора