ua ru

Зубні бактерії у ротовій порожнині

article

Зубні бактерії та їх вплив на організм людини

зубна бактеріяУ ротовій порожнині є від 10-14 мільярдів бактерій, та налічується близько 700 їх видів. Для кожної людини кількість, вид та різноманітність бактерій є індивідуальною - це, як відбитки наших пальців.

У роті одночасно існують як хороші, так і погані бактерії, проте поганих є більше. В той момент, коли погана бактерія перемагає,- виникає карієс, гінгівіт (запалення ясен), пародонтит, періодонтит, поганий запах з рота та гнійні захворювання у ротовій порожнині, які у свою чергу можуть викликати бактерійний ендокардит та гломерулонефрит, викликати формування тромбів у судинах.

Крім того, ці бактерії впливають на організм в цілому і можуть викликати захворювання інших органів і систем. Зокрема у нальоті на зубах знайдено: Neisseria (збудник сифілісу), Treponema (збудник гонореї), Yersinia (викликає лихоманку, діарею та запалення суглобів). Деякі з цих бактерії знаходять на стінках судин.

У нових дослідженнях в галузі стоматології відкрито зв`язок між захворюваннями ясен та захворюваннями серця. Доведено, що ці групи захворювань викликаються тими самими організмами. Дослідження на мишах показали, що коли помістити в кров бактерії ротової порожнини, то ризик атеросклерозу серця зростає. Серцеві захворювання є однією з основних причин смертності у всьому світі. До останнього часу не вважалось, що ротові бактерії мають прямий вплив на розвиток серцевих захворювань.

зубні бактеріїЩоб прийти до висновку, що це дійсно так, мишей інфікували чотирма видами бактерій і було виявлено прямий зв`язок саме між бактеріями ротової порожнини та збільшенням рівня холестерину та інфекції в крові.

Проте вчені виявили і хороші бактерії, які знаходяться на язику і відповідають за свіже дихання. Дослідження показали, що бактерії в слині підвищують аромат фруктів та овочів, підвищуючи їх ароматичні та смакові властивості.

У здоровій ротовій порожнині є достатньо хороших бактерій, які боряться з поганими. Тому важливо слідкувати за ротовою порожниною, регулярно чистити зуби, користуватись зубною ниткою та ополіскувачем, харчуватись здоровою їжею та відмовитись від куріння.

Ці прості поради є найбільш ефективними у боротьбі із шкідливими бактеріями.

2017-01-01 14:29:24

переглядів: 1

Автор: Олександр Драганчук

детально про автора