ua ru

Тромбоцити збагачені фібрином ( PRF ) - замість штучної кістки!

article

Тромбоцити збагачені фібрином (PRF) - альтернатива кістковим замінникам

Почну з простого. Що таке тромбоцити?

Тромбоцити (від грецьк. trombos - згусток та cytos - клітина) - це клітини, які циркулюють в крові. Утворюються у червоному кістковому мозку (міститься у кістках), живуть 5-9 днів і руйнуються у печінці та селезінці. В нормі кількість тромбоцитів складає 180-320 тисяч в 1мл. крові. Тромбоцити беруть участь у:

  • зупинці кровотечі - утворюють кров`яний згусток;
  • загоєнні та відновленні ран - містять фактори росту, які стимулють ріст та розвиток клітин.

Фібрин (від лат. fibra - волокно) - це білок, який міститься у плазмі крові (плазма крові - це рідка частина крові, яка містиь білки, вуглеводи, солі, вітаміни). Фібрин бере участь у формуванні згустка при кровотечі.

Концентрати тромбоцитів в хірургії використовуються давно для покращення загоєння ран. Ще в 1974 році Ross вперше опоблікував їх переваги та механізм дії.

У Франції  д-ру Choukroun у 2001 році вдалось створити нове покоління тромбоцитарних мас. На відміну від інших технік, отримання тромбоцитарних мас, PRF відцентрифуговується із переферичної крові без додовання жодних домішок. PRF - це концентрат тромбоцитів, збагачених фібрином, виготовленний з власної крові пацієнта, який містить велику кількість факторів росту, що повільно вивільняються. PRF використовується для пришвидшення загоєння кісткових ран та м`яких тканин. Це власний регенаративний матеріл, який є природній, безпечний, недорогий, легкодоступний і без жодних хімічних домішок.

Для отримання PRF у пацієнта проводиться забір 5.0 мл. крові з вени під час операції. Ця кров поміщається у стерильні вакуумні пробірки та центрифугується 10 хвилин. В результаті отримуємо рідину, яка має три шари. Нижній еритроцити, верхній плазма, а середній - PRF.

PRF широко використовується у щелепно-лицевій хірургії, імплантації зубів, при лікуванні пародонтиту та рецесії ясен. PRF використовується для заповнення лунок після видалення зубів, кісткових дефектів та поржнин, при операції синусліфтингу та пародонтологічних операціях.

 

 

2017-01-01 14:29:24

переглядів: 1

Автор: Олександр Драганчук

детально про автора