ua ru

Лікування пародонтиту

Ми багато тобі розповідали про захворювання пародонту, й саме час відповісти на головне питання: які існують сучасні методи лікування пародонтиту?

Спойлер: в Космічній стоматології Драганчука ми використовуємо тільки найефективніші та найактуальніші методи, що дають найкращі результати.

Що таке пародонтит?

Ти вже знаєш, що пародонтит - це запалення тканин пародонту, яке зачіпає ясна, м’язові та кісткові тканини. Головна небезпека цього захворювання, що за відсутності належного та своєчасного лікування, зуби починають розхитуватись та випадати, що в особливо важких випадках може призвести до повної адентії(втрати всіх зубів).

Фактори ризику появи пародонтиту

Серед факторів ризику, що впливають на ймовірність розвитку пародонтиту, ціла низка загальних та місцевих захворювань та станів:

 • імунодефіцити, діабет, туберкульоз та інші хвороби загальносоматичного характеру.
 • неправильний прикус;
 • бруксизм (скреготіння зубами);
 • хронічний стрес;
 • ушкодження слизової рота;
 • гіповітаміноз;
 • порушення гормонального фону;
 • підвищена кислотність у роті.

Пародонтит - причини:

Головна причина пародонтиту - хвороботворні бактерії, що утворюються в зубному нальоті та камені, які стають осередком запального процесу. Бактерії активно розмножуються, та виділяють токсини, що чинять нищівний вплив на ясна.

Початкова стадія зального процесу - гінгівіт, не чинить такого руйнівного впливу та добре піддається лікуванню. Тож розпочати варто саме з нього, бо невилікуваний гінгівіт з величезною ймовірністю переросте в пародонтит.

Пародонтит - симптоми:

Ми вже писали про них, але не зайвим буде нагадати: якщо ти помітив бодай би пару цих симптомів - не гай час, а записуйся на прийом до Космічної стоматології Драганчука. Тим більше це можна зробити онлайн на нашому сайті, всього за кілька хвилин.

Отже, симптоми пародонтиту:

 1. Поганий запах з рота, який не минає.
 2. Неприємний присмак у роті.
 3. Червоні та набряклі ясна, що кровоточать.
 4. Больові відчуття при жуванні.
 5. Чутливість зубів.
 6. Опускання ясен.
 7. Видовження та розходження зубів.
 8. Розхитування та втрата зубів.

Чому виникає пародонтит?

Пародонтит - це першочергово інфекційне ураження пародонтальних тканин, тож місцеві причини відіграють основну роль:

 • Виникнення інфекції в місці травмування ясен. Зазвичай йдеться про фізичне травмування ортопедичними чи ортодонтичними конструкціями.
 • Нехтування необхідною гігієною ротової порожнини, що провокує відкладення м’якого нальоту та зубного каменю, яке стає джерелом інфекції.
 • Локальне погіршення циркуляції крові. Дуже часто виникає через шкідливі звички(куріння) або судинні захворювання.
 • Розвиток запальних процесів в порожнинах між яснами та кістковою тканиною.

Основні методи лікування в пародонтології

Кожного-кожного разу, ми наголошуємо тобі про необхідність якнайшвидшого звернення по допомогу. І, повір, це справді важливо, адже на початковій стадії загальне лікування пародонтиту легко впорається з хворобою і дозволить уникнути ускладнень.

Загалом методи лікування цього неприємного захворювання можна поділити на два типи: терапевтичні та хірургічні. Можливість та необхідність застосування кожного з них визначається фахівцем з огляду на індивідуальну ситуацію.

Як же лікувати пародонтит?

Лікування пародонтиту залежить від стадії, на якій його виявлено, але в будь-якому разі передбачає ретельне вичищення ясенних кишень від бактерій, які містяться у нальоті та камені, та є осередком інфекції.

На початкових стадіях, коли відсутнє поглибення ясенних кишень та не спостерігається значна втрата кісткової тканини й рухомість зубів, достатньо нехірургічних методів лікування:

 • професійна гігієна ротової порожнини у лікаря-стоматолога
 • глибока ультразвукова чистка, яка дозволить видалити зубний наліт та камінь з ясенних кишень
 • закритий кюретаж та полірування коренів, що дозволить видалити глибоко розташований камінь та зробить поверхню кореня гладкою. Це дозволить уникнути повторної появи каменю та дасть можливість яснам міцніше «приклеїтись» до зубів.

Останні дві процедури проходять під знеболенням.

При середній та тяжкій стадіях, коли спостерігається суттєве поглиблення пародонтальних кишень та значна втрата кісткової тканини, консервативне лікування не дасть необхідних результатів, бо зубний камінь розташований надто глибоко. В цьому випадку застосовуються хірургічні методи лікування:

 • Клаптева операція. Під час цієї процедури ясна відділяються від кореня для видалення каменю з глибоких ясенних кишень. Після очищення, ясна вкладаються на місце та надійно фіксуються навколо зуба. Цей метод дозволяє зменшити глибину ясенних кишень та можливість накопичення бактерій.
 • Нарощення кістки. Ця процедура виконується, коли втрачена значна кількість кістки. Для цього під час операції використовується кістковий матеріал синтетичного або тваринного походження для заповнення кісткових кишень, для стабілізації кісткової втрати та часткового відновлення кістки.
 • Нарощення м`яких тканин. Під час пародонтиту втрачаються не лише кісткова тканина, а й ясна. Їх рівень опускається, зуби тоді виглядають довшими, ніж звичайно. Існує ряд методик для відновлення висоти ясен з використанням як власних тканин, так і синтетичних.

Часто пацієнти запитують, чи можливе медикаментозне лікування пародонтиту?

На жаль, ні, бо першочергова задача - фізично усунути джерело інфекції. Інколи ваш стоматолог може порекомендувати тобі вітаміни або імуномодулятори для підтримки імунітету.

Профілактика пародонту

Регулярна та ретельна гігієна ротової порожнини - найкращий спосіб запобігти пародонтиту. Ось кілька простих правил, які допоможуть зберегти твої зуби :

 • чисть зуби двічі на день, мінімум по 3 хвилини (вранці після сніданку та ввечері перед сном) або після кожного прийому їжі;
 • не забувай користуватись зубною ниткою та ополіскувачем після кожного прийому їжі. Це дозволить видалити залишки їжі та зменшити кількість нальоту;
 • регулярно відвідуй стоматолога та роби професійну гігієну ротової порожнини 1-2 рази в рік.
 • Не забувай про ризики: куріння, вік, дієту та спадковість.

Якщо ти введеш в Гуглі «пародонтит лікування у Львові» тобі видасть цілу купу стандартних рекламних оголошень земних стоматологій. Але навіщо ці компроміси, якщо ти можеш отримати космічну якість лікування та неземний рівень сервісу? Записуйся на прийом онлайн на нашому сайті та відправляйся в міжгалактичну подорож до твоєї здорової посмішки з командою Космічної стоматології Драганчука!


Чи можна вилікувати пародонтит медикаментозно?

На жаль, ні, бо першочергова задача - фізично усунути джерело інфекції. Інколи ваш стоматолог може порекомендувати тобі вітаміни або імуномодулятори для підтримки імунітету.

До чого може призвести ігнорування своєчасного лікування пародонтиту?

Головна загроза, яку несе в собі пародонтит - повна адентія, чи, говорячи людською мовою, втрата всіх зубів. Але сама інфекція, що провокує пародонтит, небезпечна не лише для зубо-щелепного апарату, а й для всього організму в цілому.

Що робити коли я вже маю ознаки пародонтиту?

Команда Космічної стоматології Драганчука завжди готова прийти на допомогу та врятувати всесвіт і твої зуби. Тож звертайтесь до нас і ми вирішимо це питання.

Автор: Олександр Драганчук

детально про автора

ufo

Наші адміністратори дадуть відповідь на будь-яке Ваше запитання щодо послуги

Сертифікати

certificate
certificate
certificate
certificate
certificate
certificate
certificate

Спеціалісти:

Юля
Юля
Гігієніст - пародонтолог

Вартість послуг:

Ціни на усі послуги
Космічна стоматологія NOVA

планета Земля, Україна 79017,
м. Львів вул. Тарнавського 109

Транспорт №15, 24, 37, 43, 44, 46,160

Тролейбус №11,25

Понеділок - Субота

08:30 - 20:30

marker Проїхати до нас
Онлайн запис

Запишись самостійно у нашу космічну стоматологію на зручний тобі день та годину