ua ru

Які хвороби може показати язик

article

А Ви знаєте, що про стан здоров`я організму можна судити за кольором язика й нальотом на ньому ще до того, як хвороба проявиться?
Язик ділиться на три рівні вздовж і впоперек починаючи від кінчика та від країв. Нижній рівень (справа наліво) відображає стан правої легені, серця та лівої легені. Середній — печінки, підшлункової залози й шлунка (якраз у центрі), селезінки. Верхній рівень, біля кореня язика, свідчить про стан правої нирки, кишечнику й лівої нирки.


Про стан здоров`я організму можна судити за кольором язика й нальотом на ньому. Чистий язик без нальоту — ознака здорової травної системи. Наліт на ньому — перша ознака зниження імунітету, і що він товстіший, то триваліше перебігає хронічне захворювання тієї чи іншої системи. Бордовий колір указує на інфекційні хвороби, наприклад, грип, кір тощо. Надто блідий язик свідчить про анемію та серцеву недостатність. Фіолетова барва сигналізує про захворювання крові та системи дихання. Червоний і блискучий язик — про атрофію слизової оболонки травного тракту або цироз печінки. Жовтий колір нальоту попереджає про проблеми з підшлунковою залозою, холецистит. За коричневого відтінку нальоту є проблеми травного тракту. Блакитний наліт говорить про тиф, дизентерію.


Крім того, слід звертати увагу на розташування нальоту. Зокрема, білий наліт посередині язика (зазвичай із тріщинами) указує на гастрит, виразку шлунка та дванадцятипалої кишки. Білий наліт біля кореня, найімовірніше, свідчить про ентероколіт. Білий наліт по краях зверху є доказом хвороби легенів, а коричневий — пневмонії. Є білий наліт на задній частині язика та по краях — це страждають нирки.
За формою й іншими особливостями язика також можна провести діагностику. 


Наприклад, будь-які тріщини застерігають про проблеми зі шлунком (гастрит); сухість виникає при діабеті, анемії; відчуття печіння (зазвичай не після гострої їжі) указує на стрес, шийний остеохондроз; почервоніння правої частини — на порушення роботи печінки; почервоніння лівої частини язика— на проблеми із селезінкою; потовщення язика — на дисбактеріоз, хвороби щитоподібної залози та психічний розлад; тремтячий язик попереджає про тиреотоксикоз, неврастенію;

Лінія посередині язика вказує на проблеми з хребтом; лінія, вигнута біля кореня, — на біль у попереку; лінія, вигнута посередині, — на проблеми із середньою частиною спини; лінія, що згинається біля кінчика, — на біль у шиї.Тонкий наліт свідчить про захворюванні, що тільки починається, товстий - про хронічне. Жовтий наліт свідчить про порушення функції травної системи. Однак у людей, які п`ють багато молока і їдять молочні каші, язичок часто буває обкладений білим густим нальотом.

Зміну язика може викликати і анемія: в результаті згладжування сосочків він стає сухий і гладкий (лакований язик).Якщо в порожнині рота Ви помітили білі плівочки, що легко знімаються, маленькі виразки, то, швидше за все, у Вас молочниця. Часто молочниця спричинена передозуванням ліків, особливо антибіотиків. Іноді у людей на поверхні язика раптом з`являються червоно-сірі плями, розділені жовтувато-сірими валиками, що створює складний малюнок, що нагадує географічну карту.


Таке захворювання носить назву «географічний язик». Воно з`являється раптово і зберігається декілька місяців, навіть років. Його причинами є неповноцінне харчування, стрес, спадкова схильність, глисти, діатез. Зміна кольору язика ще не означає, що з вами відбувається щось жахливе, просто це перший дзвінок. 

2017-01-01 14:29:24

переглядів: 3

Автор: Олександр Драганчук

детально про автора