ua ru

10 помилок при чищенні зубів

article

Помилка №1 Використання неправильної зубної щітки

Якщо ви змушені широко відкривати рот при використанні зубної щітки - значить вона завелика. Ручка повинна бути максимально зручною, так щоб вам приємно було нею користуватися. Якщо ви старанно чистите зуби звичайною зубною щіткою, то електрична вам не потрібна.

Помилка №2 Вибір неправильної щетини

Неважливо чи щетинки під кутом чи прямі. Більш важлива жорсткість. Зубні щітки з твердою жорсткістю показані при схильності до утворення каменя та нальоту. Але якщо ви не вмієте чистити зуби правильно, то можете травмувати ясна та пошкодити зубну емаль. У більшості випадків підходять щетинки середньої жорсткості. Не раджу натуральні щетинки, тому що вони накопичують на собі бактерії.

Помилка №3 Чищення зубів недостатньо часто чи недостатньо довго

Зуби потрібно чистити 2 рази на день, а найкраще 3. За цей час на зубах не встигає утворитись наліт, який може викликати запалення ясен та карієс. Зуби потрібно чистити хоча би 2, а найкраще 3 хвилини.

Помилка №4 Чищення зубів надто сильно і надто часто

Чистити зуби тричі на день це ідеально, якщо робити це частіше є ризик викликати подразнення десни та її опускання (рецесію)

При надто інтенсивному та жорсткому чищенні є висока ймовірність протирання емалі та винекнення пришийкових клиновидних дефектів емалі.

Помилка №5 Неправильне чищення зубів

Горизонтальні рухи зубної щітки викликають клиновидні дефекти емалі та рецесію ясен. Щетина повинна бути на лінії ясен під кутом 45%. Рухи чіткі,- від ясен до верхівки зуба. Чистити потрібно всі поверхні зуба.

Помилка №6 Починати чистити весь час з одного місця

Починаючи чистити зуби в одному місці, завжди завершуєте в іншому. Вкінці людина переважно лінується і не дочищає цю ділянку. Тому кожен раз, коли чистете зуби, починайте з нового місця.

техніка чищення зубів Помилка №7 Пропускання деяких поверхонь зуба

Багато людей забувають чистити всі поверхні зуба, тому часто пропускають внутрішню поверхню нижніх зубів. Тут утворюється камінь і наліт. Тому будьте уважні.

Помилка №8 Не сполоскувати щітку після чищення

Якщо не сполоскати зубну щітку після чищення, то на ній розвиваються бактерії, які при наступному чищенні ви назад кладете до рота. Тому сполоскуйте зубну щітку після кожного чищення зубів.

Помилка №9 Зберігати зубну щітку вологою

Якщо щетина постійно волога, то на ній розмножуються бактерії, крім того вона змінює свою форму. Щітка повинна знаходитись вертикально у стакнчику, щетиною вверх.

Помилка №10 Рідко змінювати зубну щітку

Щітку потрібно міняти кожні 3-4 місяці залежно від ступеня зношення щетинок. Якщо цього не робити, зубна щітка втрачає своє ефективність.

2017-01-01 14:29:24

переглядів: 5

Автор: Олександр Драганчук

детально про автора